בית השקמה – מרכז יום לבעלי מוגבלויות

בית השקמה – מרכז יום לבעלי מוגבלויות

"בית השקמה" הוא מרכז יום לבעלי מוגבלויות מעל גיל 21 בחולון. המרכז משתרע על שטח של 1200 מ"ר ועיקר הפעילות בו היא טיפולית ושיקומית. בשנת 2019 זכה המרכז באות העיצוב הישראלי.

שנת פרוייקט: 2019לקוח: גולני אדריכלים
צבע הגנה מאש לפלדה אינטרצ'אר 2060צבע יסוד לבן יסוד פוליאוריתן FR2000צבע עליון שקוף עליון פוליאוריתן FR2000

באירוע שריפה קיים החשש שעמודי תמיכה ממתכת יגיעו לטמפרטורה הקריטית שבה המתכת ניתכת ובעקבותיה קריסה של מבנה.

בפרויקט נעשה שימוש בצבע מעכב בערה בגוון מתכתי שיושם על עמודי הפלדה העגולים שבחזית המבנה.

מטרת הצביעה במערכת זו הינה לעכב משמעותית את קצב ההתחממות עד לטמפרטורה קריטית  זו על מנת לאפשר עוד זמן לפינוי השוהים בו   ( עד 120 דקות )ולהגעה של כוחות כיבוי והצלה.

גולני אדריכלים. צילום: עמית גושר

האתגר הגדול בפרויקט נבע מצורתם העגולה של העמודים. כאשר משתמשים במכונת ליטוש על אלמנטים עגולים בעלי רדיוס, מתקבלים מקטעים ישרים - צורת עיבוד שלא תאמה את רמת הגמר המושלמת והאחידה שהאדריכלים דרשו.

לצורך ביצוע העבודה, נעזרו האדריכלים בזיו בן יוסף, יועץ טכני של טמבור שמתמחה בצבעי הגנה מאש. לבן יוסף ולטמבור ניסיון רב ביישום צבעי הגנה מאש על תשתית פלדה תוך שמירה על נראות ורמת גמר גבוהה במיוחד, כמו למשל בתחנת הרכבת יצחק נבון בירושלים.

לצורך צביעת עמודי הפלדה נעשה שימוש במערכת צבע ממשפחת Interchar הכוללת צבע יסוד בגוון לבן אחיד, צבע הגנה מאש לפלדה Interchar 2060 וצבע עליון מסוג Interthane בגוון RAL 9006ׁ (צבעי Interthane זמינים בכל גווני מניפת RAL).

ההבדל הבולט בין Interchar לצבעי הגנה מאש אחרים הוא בקלות ונוחות העיבוד שלו. למרות עובי השכבות של הצבע (תכונה אופיינית לצבעי הגנה מאש), עבודת הליטוש שלו נוחה ופשוטה.

את עבודת העיבוד שביצע הקבלן ליווה בן יוסף בצורה צמודה וסיפק הדרכה כיצד לבצע את העבודה בצורה ידנית. 

גולני אדריכלים. צילום: עמית גושר

צבעי ההגנה מאש תורמים לעמידות הגבוהה שלו במקרה של שריפה. המרכז בחולון עומד בדרישות תו התקן הישראלי 931 לעמידות אש של מבנים ומתבסס על תקנים בינלאומיים מחמירים –  תקן אמריקאי UL263, תקן בריטי BS476 ותקן אירופי EN13381/8.

המומחים שלנו ישמחו לתת לך מענה לכל שאלה.