הפתרונות המובילים בתחום צביעת המיכלים

הפתרונות המובילים בתחום צביעת המיכלים

פתרונות לצביעת מיכלים מיועדים למגוון רחב של שימושים, לרבות אחסון מי שתייה, נגזרות נפט וכימיקליים קשים. מעטפת ההגנה שמספקת מערכת הצבע למיכל מורכבת משני רבדים:

  • צביעה פנימית – סוג הפתרון נקבע בהתאם לסוג הכימיקל המאוחסן, משך זמן המגע עמו, משטר הניקיון בין אחסון לאחסון, טמפרטורת החומר ועוד.
  • צביעה חיצונית – מערכות צבע שמספקות הגנה קתודית והגנה קורוזיבית מפני פגעי הסביבה, בין היתר בהתאם לסוג האווירה ומשך ההגנה הנדרשת.

על מנת לספק מטריה רחבה של פתרונות לצרכים השונים בצביעת מיכלים, יצרנו שת"פ עם חברת אינטרנשיונל (מקבוצת אקזו נובל) הכולל מערכות מובילות שבהן צבעים אפוקסיים, צבעי אפוקסי נובולק, צבעים עשירים בסיבי זכוכית או פתיתי זכוכית (GLASS FLACKS) מערכות המשלבות רשתות חיזוק ועוד.

אך גם מערכות צבע מהמובילות בעולם, לא יספקו את המענה הדרוש לצביעת מיכלים ללא יישום קפדני: בשל האגרסיביות של החומרים עמם בא המיכל במגע, כל טעות בתכנון או ביישום יכולה לגרום לטעויות בלתי הפיכות כולל הרס המיכל, המעצרת וסביבתם. כאן נכנס לתמונה טיב הליווי שמשלב תכנון המפרט ועד היישום בשטח, לצורך השגת התוצאה הרצויה.

הפתרונות המובילים בתחום צביעת המיכלים

איך ניתן להפיק את המירב מההגנה המתקבלת ממערכת צבע אנטיקורוזיבית? כמו בכל פרוייקט, פיקוח הדוק ומקצועי יביא לתוצאה מיטבית

ליווי פרויקט לצביעת מיכלים בתחנת כוח

אחד הפרויקטים שליוו לאחרונה המומחים של טמבור, הוא של צביעת מיכלים לאחסון מים נטולי יונים עבור תחנת כוח. מים נטולי יונים נחשבים למאוד אגרסיביים, ולכן כדי למנוע תקלות ונזקים אפשריים, על תהליך היישום להיות קפדני ביותר:

  • יש לשמור על משטח נקי. משטח לא נקי עלול לגרום להיווצרות שלפוחיות ופיצוצים בצבע. כמו-כן משטח שלא מתבצע בו חספוס מכאני ראוי עלול להתנתק בקלות ממערכת הצבע שמעליו.
  • יש לשמור על העובי המותר. עובי נמוך מהמותר ימנע רציפות של הצבע, בעוד שעובי גבוה מהמותר יגרום לכליאה של המדללים וכתוצאה מכך להיווצרות שלפוחיות בצבע. כמו-כן יש חשש להיווצרות סדקים ובקיעים בצבע עקב מאמצים הנוצרים במהלך הייבוש.
  • יש לשמור על רציפות הצבע בכל המקומות החבויים, לרבות ריתוכים ופינות.
  • יש לוודא בקרת טמפרטורה ותנאי סביבה – הוספה של מדללים עלולה להתבטא בכליאת מדללים והיווצרות שלפוחיות.

מים שקטים: פתרון ארוך טווח לאחסון מים נטולי יונים

כאמור, האתגרים שצוינו לעיל מצריכים פיקוח-על ובקרה בשטח, לצורך יישום קפדני שיוביל לעמידות מרבית של המיכל הנצבע. מתוך הבנה זו המומחים של טמבור ליוו את תהליך צביעת המיכלים מרמת התאמת מערכת הצבע ובניית המפרט – ועד הדרכה בשטח, ליווי מעשי וביצוע בדיקות בין השלבים השונים כדי לוודא שהיישום מתבצע כהלכה.

בהתאם לצרכים ולאתגרים שעמדו בפני תחנת הכוח, סיפקנו מערכת לצביעת מיכלים מבית חברת אינטרנשיונל, בעובי 600 מיקרון. הפתרון עמד בתקן ספציפי המתאים לאחסון מים נטולי יונים. הליווי של טמבור הוביל ליישום אופטימאלי, לרבות:

  • ניקיון השטח.
  • שמירה על תנאי סביבה מתאימים ליישום (כגון בקרת טמפרטורה, לחות ונקודת טל).
  • השמה נאותה של הצבע – כולל שמירה על עוביים מינימאליים ומקסימאליים והקפדה על זמני המתנה בין השכבות.

התוצאה שהתקבלה נועדה להעניק למיכל הגנה למשך 15 שנה לפחות – משך זמן הנחשב לארוך משמעותית מהמקובל בצביעת מיכלים מסוג זה.